BAFTAS 2018 pune nominacije i liste dobitnika | BA.rickylefilm.com
Događaj

BAFTAS 2018 pune nominacije i liste dobitnika

BAFTAS 2018 pune nominacije i liste dobitnika

BAFTA 2018 pobjednici otkrio

Tri Bilbordi Izvan Ebbing, Missouri počistio.

To je bio veliki noć u 2018. BAFTA nagrade za tri plakati Izvan Ebbing, Missouri, oduzimajući osvaja za najbolji film, najboljeg britanskog filma, najbolji originalni scenarij i najbolju sporednu ulogu i za najbolju glavnu glumicu za glumaca Sam Rockwell i Frances McDormand.

Hosted by Absolutely Fabulous zvijezda Joanna Lumley, uveče i vidio veliki dobitak za britanski glumac Daniel Kaluuya, nagrađen kao EE Rising Star zbog njegove uloge u Get Out.

Pogledajte kompletan popis dobitnika ispod:

Najbolji film

Call Me By Your Name
Najmračniji sat
Dunkirk
obliku vode
Tri plakati Izvan Ebbing, Missouri - WINNER

Najbolji britanski film

Najmračniji sat
Staljinove smrti
Božje Own Country
Lady Macbeth
Paddington 2
Tri plakati Izvan Ebbing, Missouri - WINNER

Za najbolju režiju

Blade Runner 2049 - Denis Villeneuve
Call Me By Your Name - Luca Guadagnino
Dunkerque - Christopher Nolan
obliku vode - Guillermo del Toro - WINNER
Tri plakati Izvan Ebbing, Missouri - Martin McDonagh

Najbolju glavnu glumicu

Annette Bening - filmske zvijezde ne umiru u Liverpoolu
Frances McDormand - Tri plakati Izvan Ebbing, Missouri - WINNER
Margot Robbie - I, Tonya
Sally Hawkins - The Shape Of Water
Saoirse Ronan - Lady Bird

Najbolje glavnog glumca

Daniel Day-Lewis - Phantom Tema
Daniel Kaluuya - Get Out
Gary Oldman - Najmračniji sat - WINNER
Jamie Bell - filmske zvijezde ne umiru u Liverpoolu
Timothee Chalamet - Call Me By Your Name

Najbolju sporednu glumicu

Allison Janney - I, Tonya - WINNER
Kristin Scott Thomas - Najmračniji sat
Laurie Metcalf - Lady Bird
Lesley Manville - Phantom Tema
Octavia Spencer - The Shape Of Water

Najbolji sporedni glumac

Christopher Plummer - sav novac na svijetu
Hugh Grant - Paddington 2
Sam Rockwell - Tri plakati Izvan Ebbing, Missouri - WINNER
Willem Dafoe - Florida Project
Woody Harrelson - Tri plakati Izvan Ebbing, Missouri

EE Star Nagrada Rising (glasali za koje javnost)

Daniel Kaluuya - WINNER
Florence Pugh
Josh O'Connor
Tessa Thompson
Timothee Chalamet

Izvanredna Debut britanski pisac, direktor ili proizvođača

Zombie
Ja nisam Witch - WINNER
Jawbone
Kingdom Of Us
Lady Macbeth

Snimi nije na engleskom jeziku

Elle
Prvo su ubili oca
The Handmaiden - WINNER
Loveless
prodavac

Najbolji dokumentarni film

City Of Ghosts
I Am Not Your Negro - WINNER
Icarus
Neugodna Nastavak
Jane

Najbolji animirani film

Coco - WINNER
Loving Vincent
My Life As A Courgette

Najbolji originalni scenarij

Get Out
I, Tonya
Lady Bird
obliku vode
Tri plakati Izvan Ebbing, Missouri - WINNER

Najbolji adaptirani scenarij

Call Me By Your Name - WINNER
Staljinove smrti
filmske zvijezde ne umiru u Liverpoolu
Molly igra
Paddington 2

Best Original Music

Blade Runner 2049 - Benjamin Wallfisch, Hans Zimmer
Najmračniji sat - Dario Marianelli
Dunkerque - Hans Zimmer
Phantom Tema - Jonny Greenwood
obliku vode - Alexandre Desplat - WINNER

Najbolju kinematografiju

Blade Runner 2049 - Roger Deakins - WINNER
Najmračniji sat - Bruno Delbonnel
Dunkerque - Hoyte van Hoytema
The Shape vode - Dan Laustsen
Tri plakati Izvan Ebbing, Missouri - Ben Davis

Nagrada za najbolju montažu

Beba Driver - Jonathan Amos, Paul Machliss - WINNER
Blade Runner 2049 - Joe Walker
Dunkerque - Lee Smith
obliku vode - Sidney Wolinsky
Tri plakati Izvan Ebbing, Missouri - Jon Gregory

Najbolje Proizvodnja i dizajn

Beauty and the Beast - Sarah Greenwood, Katie Spencer
Blade Runner 2049 - Dennis Gassner, Alessandra Querzola
Najmračniji sat - Sarah Greenwood, Katie Spencer
Dunkerque - Nathan Crowley, Gary fettis
oblik vode - Paul Austerberry, Jeff Melvin, Shane Vieau - WINNER

Najbolji kostim

Beauty and the Beast - Jacqueline Durran
Najmračniji sat - Jacqueline Durran
I, Tonya - Jennifer Johnson
Phantom Tema - Mark Bridges - WINNER
obliku vode - Luis Sequeira

Najbolji makeup i kosu

Blade Runner 2049 - Donald Mowat, Kerry Upozori
Najmračniji sat - David Malinowski, Ivana Primorac, Lucy Sibbick, Kazuhiro Tsuji -
WINNER
I, Tonya - Deborah La Mia Denaver, Adruitha Lee
Victoria & Abdul - Daniel Phillips
Wonder - Naomi Bakstad, Robert A Pandini Arjen Tuiten

Najbolji zvuk

Beba Driver - Tim Cavagin, Mary H. Ellis, Julian Slater
Blade Runner 2049 - Ron Bartlett, Doug Hemphill, Mark Mangini, Mac Ruth
Dunkerque - Richard King, Gregg Landaker, Gary A. Rizzo, Mark Weingarten - WINNER
The Shape Of Water - Christian Cooke, Glen Gauthier, Nathan Robitaille, Brad Zoern
Star Wars: The Last Jedi - Ren Klyce, David Parker, Michael Semanick, Stuart Wilson, Matthew Wood

Najbolje Specijalni vizualni efekti

Blade Runner 2049 - WINNER
Dunkirk
The Shape Of Water
Star Wars: The Last Jedi
Rat za The Planet Of The Apes

Britanskih kratkih animacija

Imam srce
Mamoon
Poljaci Apart - WINNER

British kratki film

Aamir
Cowboy Dave - WINNER
davljenika
Work
Wren Boys